Miejskie Przedszkole Nr 3 "Bajkowa Kraina" w Częstochowie

Znalezione obrazy dla zapytania logo Miejskiego przedszkola nr 3 częstochowa bajkowa kraina

Miejskie Przedszkole Nr 3 "Bajkowa Kraina"

przy ulicy Ferdynanda Focha 55

w Częstochowie

usytuowane jest w Śródmieściu.

Organem prowadzącym jest Gmina Miasto Częstochowa. Nadzór pedagogiczny sprawuje Kurator Oświaty w Katowicach- Delegatura w Częstochowie.

Przedszkole istnieje nieprzerwanie od września 1955 roku. Jest więc placówką o długoletniej tradycji.

Od początku funkcjonuje jako placówka 4- oddziałowa z grupami wiekowymi: trzylatki, czterolatki, pięciolatki i sześciolatki.

Przedszkole zajmuje część parteru i pierwszego piętra budynku, dysponuje dużym tarasem i ogrodem z placem zabaw od strony południowej.

Na parterze mieszczą się dwie sale zabaw dla dzieci młodszych, szatnia i rozbieralnia.

Na piętrze umiejscowiony jest pion kuchenny, dwie sale zabaw dla dzieci starszych i obszerny hol, który służy jako sala zajęć rytmicznych i ruchowych oraz jako aula na występy i uroczystości przedszkolne.

Sale zabaw dla dzieci są duże, jasne, przestronne, kolorowe, dobrze wyposażone w meble dostosowane do wieku dzieci, zabawki i liczne pomoce dydaktyczne.

Przy każdej klasie znajduje się osobna dziecięca łazienka oraz pomieszczenie na przechowywanie pomocy dydaktycznych. Dzieci w zabawach korzystają

z umeblowanych kącików tematycznych (kuchnia, lekarz, sklep, fryzjer, dom). Zabawki we wszystkich klasach dostosowane są do potrzeb i wieku dzieci.

Przedszkole zapewnia dzieciom smaczne i urozmaicone posiłki, przygotowywane w przedszkolnej kuchni: śniadanie, obiad, podwieczorek.

W trosce o prawidłowy i wszechstronny rozwój każdego dziecka współpracujemy ze specjalistami z Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Częstochowie organizując spotkania i konsultacje z logopedą, psychologiem i pedagogiem.

Specjaliści z poradni wspomagają i wspierają pracę nauczycielek i rodziców szczególnie w zakresie pomocy dziecku o specjalnych potrzebach edukacyjnych.